Chandos Anthems
- Concert
- 12+
Praktisch
- Waar
-
Sint-Geertruikerk
Sint-Geertruiabdij 1
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 30
Kansentarief met UiTPAS: € 6
- Beschrijving
-
De Chandos Anthems bevatten de meeslepende grandeur van Händels latere oratoria, zoals Messiah en Israel in Egypt, maar dan in een compacte vorm.
Toen Georg Friedrich Händel zich in 1713 in Londen vestigde, na een verblijf van drie jaar in Italië en een korte periode als kapelmeester in Hannover, ging zijn interesse vooral uit naar de Italiaanse opera. Zijn naam...De Chandos Anthems bevatten de meeslepende grandeur van Händels latere oratoria, zoals Messiah en Israel in Egypt, maar dan in een compacte vorm.
Toen Georg Friedrich Händel zich in 1713 in Londen vestigde, na een verblijf van drie jaar in Italië en een korte periode als kapelmeester in Hannover, ging zijn interesse vooral uit naar de Italiaanse opera. Zijn naam was al snel gevestigd als de belangrijkste componist die in Londen actief was, zodat hij vanuit diverse hoeken opdrachten kreeg, zoals van het koninklijk hof en van vooraanstaande edellieden. Die hielden er in hun luxueuze buitenverblijven vaak ook een schare uitstekende musici op na.
Een van die edelen was lord Henry James Brydges, hertog van Chandos, voor wie Händel tussen 1717 en 1719 elf Engelse anthems
schreef voor liturgische diensten, bekend als de Chandos Anthems. Met deze composities, gebaseerd op psalmteksten, leverde Händel een essentiële bijdrage tot de anglicaanse kerkmuziek. Lyrische en dramatische aria’s wisselen af met ingetogen en jubelende koordelen. Händel kon hier overvloedig putten uit zijn ervaring als operacomponist.
Musica Gloria
Op korte tijd heeft het Leuvense Musica Gloria zich ontpopt tot een sprankelend barokensemble van topniveau, artistiek geleid door klavecinist Beniamino Paganini en hoboïste Nele Vertommen. Musica Gloria wil oude muziek op een affectvolle, levendige, kleurrijke en historisch geïnformeerde manier, op (kopieën van) historische instrumenten bij luisteraars brengen. Het repertoire van Musica Gloria gaat van vroeg- tot laatbarok en van de meest bekende tot ten onrechte onbekende werken.
Georg Friedrich Händel, Chandos Anthem 10, HWV 255Georg Friedrich Händel, Orgelconcerto “The Cuckoo and the Nightingale”, HWV 295Georg Friedrich Händel, Water Music, selectieGeorg Friedrich Händel, Chandos Anthem 6, HWV 251b - More info
- https://www.30cc.be/nl/programma/item/chandos-anthems-2025-2026
- Organisator
-
- 30CC
- info@30cc.be
Andere activiteiten van deze organisator
-
Nog tot 25 juni 2025
Afterschools
-
20 tot 22 juni 2025
Take-off
-
21 juni 2025
Leuven Bells - Abdij van Park: concert door Luc Rombouts: '500 jaar Leuvense stadsbeiaard'
-
25 juni 2025
Laureatenconcert Piano
-
28 juni 2025
Leuven Bells - Abdij van Park: concert door Liesbeth Janssens
-
1 juli 2025
ASTORIA
-
3 juli 2025
Trio Arnold
-
4 juli 2025
Juliette Hurel / fluit - Gaëlle Solal / gitaar
-
5 juli 2025
Leuven Bells - Abdij van Park: concert door Bob van der Linde
-
8 juli 2025
Guillaume Coppola / piano
-
9 juli 2025
Irina Lankova / piano
-
10 juli 2025
Pierre Solot / piano
-
11 juli 2025
Élodie Vignon / piano
-
12 juli 2025
Leuven Bells - Abdij van Park: concert door Wim Berteloot
-
15 juli 2025
Maya Levy / viool - Marina Saiki / piano