Liefde voor klassiek: Sjostakovitsj’ grote gelijk
- Lezing of congres
- 18+
Praktisch
- Waar
-
de Bib Leuven Tweebronnen
Rijschoolstraat 4
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 8
- Beschrijving
-
Vijftig jaar geleden stierf de Russische componist Dmitri Sjostakovitsj, een van de grootste en meest geliefde componiste van de 20ste eeuw.
Enkele jaren na zijn dood barstte er een enorme discussie los: wie was die Sjostakovitsj nu eigenlijk geweest: een ‘trouwe partijsoldaat’ of een ‘geheime dissident’? Musicologen stonden met getrokken messen tegenover elkaar, maar in 1989 dook een werkje op waarin...
Vijftig jaar geleden stierf de Russische componist Dmitri Sjostakovitsj, een van de grootste en meest geliefde componiste van de 20ste eeuw.
Enkele jaren na zijn dood barstte er een enorme discussie los: wie was die Sjostakovitsj nu eigenlijk geweest: een ‘trouwe partijsoldaat’ of een ‘geheime dissident’? Musicologen stonden met getrokken messen tegenover elkaar, maar in 1989 dook een werkje op waarin Sjostakovitsj zelf het woord nam: Rajok, een vlijmscherpe satire op de cultuurpolitiek van Stalin en de zijnen.
In deze voorstelling leidt Pieter Bergé je eerst door de vele kwinkslagen die in de tekst en de muziek van Rajok verborgen zitten. Daarna kan je met volle teugen en het volste begrip genieten van een uitvoering door bas Johan Uytterschaut en studenten van LUCA School of ARTS (campus Leuven/Lemmens) en de opleiding Musicologie van de KU Leuven.
Pieter Bergé is hoogleraar aan de afdeling Musicologie van de KU Leuven en artistiek directeur van Festival 20·21. Hij schreef over Rajok ook een boek: De leugens en de schaterlach. Sjostakovitsj’ geheime Stalin-satire.
Activiteit i.k.v Liefde voor Klassiek, i.s.m. LUCA School of Arts (campus Leuven/Lemmens), opleiding Musicologie van de KU Leuven en Festival 20·21
- More info
- https://leuven.bibliotheek.be/agenda/liefde-voor-klassiek-sjostakovitsj-grote-gelijk
- Organisator
-
- De Bib Leuven
Andere activiteiten van deze organisator
-
Nog tot 12 november 2025
Expo: Archief van mogelijk verlies
-
25 tot 28 oktober 2025
Rode Hond: BOX - Bouwen met de bodem
-
25 oktober 2025
Rode Hond: Prinses Luka
-
25 oktober 2025
Rode Hond: Stop motion: jouw verhaal in beweging!
-
25 tot 28 oktober 2025
Rode Hond: Knappe koppen in knallende kleuren
-
26 oktober 2025
Rode Hond: Noorderlicht
-
27 oktober 2025
Rode Hond: Manati
-
27 oktober 2025
Rode Hond: Rupsje nooit genoeg
-
28 oktober 2025
Rode Hond: Verliefd op de maan
-
28 oktober 2025
Rode Hond: Alfapret leest een fundel
-
28 oktober 2025
Rode Hond: Wonderzoekers
-
3 tot 17 november 2025
Digitaal Spreekuur
-
4 november 2025
Infopunt Vrijwilligerswerk: aan de slag als vrijwilliger
-
6 november 2025
Samenlezen met anderstaligen
-
7 november 2025
Boektopia op Toer: Paul Murray stelt De bijensteek voor