Naar agenda

Artsakh Echoes

  • Concert
  • 12+

Praktisch

Waar

30CC/Wagehuys
Brusselsestraat 63
3000 Leuven

Wanneer
tot
Prijs

€ 14

Kansentarief met UiTPAS: € 3

Beschrijving

Cellist Mikayel Hakhnazaryan, concertpianiste Sofya Melikyan en veelzijdig violist David Haroutunian delen een ongelooflijke schat aan muzikale ervaringen. In hun droombezetting als trio nemen ze je mee naar hun muzikale roots in Armenië.
In oktober 2023, na de ballingschap van 120.000 Armeniërs uit Artsach (Nagorno-Karabach), ontmoetten ze Nariné Aghabalian, voormalig minister van Cultuur van de Republiek Artsach. Zij overhandigde hun liederen...

Cellist Mikayel Hakhnazaryan, concertpianiste Sofya Melikyan en veelzijdig violist David Haroutunian delen een ongelooflijke schat aan muzikale ervaringen. In hun droombezetting als trio nemen ze je mee naar hun muzikale roots in Armenië.
In oktober 2023, na de ballingschap van 120.000 Armeniërs uit Artsach (Nagorno-Karabach), ontmoetten ze Nariné Aghabalian, voormalig minister van Cultuur van de Republiek Artsach. Zij overhandigde hun liederen en melodieën uit Artsach, die ze bij de inval door het leger van Azerbeidzjan kon redden. De musici lieten de muziek bewerken voor pianotrio om hun regio een stem te geven op de internationale podia.
In de transcriptie van componist Artur Avanesov zal de muziek uit Artsach voor het eerst in België te horen zijn. Zo ook het opdrachtwerk dat de gerenommeerde Franse componist Bruno Mantovani schrijft geïnspireerd op muzikale motieven uit Artsach. Tijdens dit concert wordt deze muziek omlijst door ijzersterk repertoire: het trio’s van Sjostakovitsj en van de Armeense componist Arno Babadjanian. Een ontdekking van formaat !
Pianiste Sofya Melikyan, treedt als soliste op met verschillende Europese orkesten en heeft vooral in Spanje een trouw publiek opgebouwd. De activiteiten van de veelzijdige violist David Haroutunian bestrijken een breed spectrum, van klassieke muziek tot traditionele Armeense of Latijns-Amerikaanse muziek en hedendaagse muziek. Hij woont en werkt in Parijs. Mikayel Hakhnazaryan is cellist van het gerenommeerde Kuss Quartet Berlin.
De drie muzikanten traden op in ‘s werelds grootste concertzalen, waaronder Carnegie Hall in New York, Wigmore Hall in Londen, het Théâtre des Champs-Elysées in Parijs en de Berliner Philharmonie e.a.
Dmitri Sjostakovitsj, Piano Trio no.1 in c, op. 8Artur Avanesov, Artsakh Echoes: folksongs from Artsakh arranged for piano trio (2024)Bruno Mantovani, Mélodies d’Artsakh (2024, wereldpremière)Arno Babadjanian, Piano Trio (1952)

More info
https://www.30cc.be/nl/programma/item/artsakh-echoes-2025-2026
Organisator

UiTPAS-voordelen bij deze organisator

  • Je krijgt 1 UiTPAS-punt voor deze activiteit.

  • Je krijgt 80% korting als jouw UiTPAS kansentarief heeft.

Ruil punten

  • 10 punten - 1 euro korting op een ticket voor een voorstelling bij 30CC

Ontdek de UiTPAS

Andere activiteiten van deze organisator

Bekijk alle activiteiten
Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.